Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Światło Betlejemskie na ręce burmistrza

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Światło Betlejemskie na ręce burmistrza

 „Wszyscy rodzimy się do służby, jakiemu panu będziemy służyć, zależy od nas samych”- tę myśl wypowiedziana przez Zofię Kossak można odnieść nie tylko do służby harcerskiej.

W środę 20 grudnia Światło Betlejemskie Burmistrzowi Miasta Włodzimierzowi Żakowi przekazali myszkowscy instruktorzy i harcerze wraz z Komendantem Hufca dh. Mateuszem Dudkiem. Do mieszkańców światełko trafiło już w niedzielę 17 grudnia, kiedy harcerze rozdali je na mszy św. w Kościele pw. św. Stanisława.

Dziękuję Wam za służbę harcerską. Wartości, które krzewi harcerstwo są wartościami ważnymi i nieprzemijającymi. Życzę Wam wiele radości i harcerskiej przygody”- mówił burmistrz Żak do  odwiedzających go harcerzy.

Betlejemskie Światło Pokoju - coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane  na wigilijnym stole.

Akcję zapoczątkowały w 1986 radio i telewizja w Linzu jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

W Polsce akcję od 1991 prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu graniczny ??ysa Polana w Tatrach. Następnie po uroczystej mszy świętej odprawianej, Światło trafia do wszystkich jednostek harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy uroczyście przyjmuje m.in. Prezydent RP. 

20

GRU

2017

2301

razy

czytano

686/2758

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.