Wiesław Lipecki wyróżniony prestiżowymi nagrodami

Wiesław Lipecki wyróżniony prestiżowymi nagrodami

17 stycznia br. w Teatrze Rampa w Warszawie odbyła się Gala 30-lecia Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Podczas jej trwania wręczono nagrody w rozstrzygniętym Międzynarodowym Konkursie na rysunek satyryczny "Wolność".

Na konkurs wpłynęło 1257 prac 378 autorów z 52 krajów, ze wszystkich kontynentów. Wśród wyróżnionych znalazł się myszkowianin, rysownik i karykaturzysta Wiesław Lipecki.

Nagrody:
I nagroda - Andrei Popov (Rosja)
II nagroda - Nikola Listes (Chorwacja)
III nagroda - Nenad O. Neo (Chorwacja)
Wyróżnienia:
Ross Thomson (Wlk. Brytania)
Paweł Stańczyk - Polska
Wiesław Lipecki - Polska

Wręczone zostały również nagrody ERYK 2016. Nagroda ta zawsze wręczana jest z rocznym "poślizgiem". Laureatami Eryków zostali: wybitny rysownik Julian Bohdanowicz (pośmiertnie), nestor polskich rysowników Bohdan Butenko, poznańska Fundacja Satyry Europejskiej „Koziołki” oraz jej szef Dariusz ??abędzki, a także zasłużeni rysownicy Jacek Frąckiewicz i Wiesław Lipecki.
Podczas Gali wystąpili zaprzyjaźnieni z rysownikami artyści m.in. Lidia Stanisławska oraz Sławek Wierzcholski.
Wiesław Lipecki obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia działalności jako karykaturzysta.

STY