Parkometry już działają

Parkometry już działają

Cztery nowoczesne parkometry pojawiły się w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) w Myszkowie. Parkometry usytuowane przy ulicach: Kwiatkowskiego (na wysokości Sądu Rejonowego oraz przed budynkiem dawnego PZU), Kościuszki (przy Salonie Orange) oraz na Placu Dworcowym (na środku wysepki pomiędzy parkingami) usprawnią opłatę za parkowanie.

Parkometry posiadają możliwość płacenia bilonem (bez wydawania reszty). W niedługim czasie zostanie uruchomiona płatność kartą płatniczą, zarówno zbliżeniowo jak i przez pin pad. Późniejszy czas uruchomienia tego rodzaju płatności wynika z zatwierdzenia kodów urządzenia płatniczego.

W trakcie płatności na ekranie monitora płatniczego pojawiają się wszystkie wymagane informację wraz z przewodnikiem obsługi. Wymagane jest wpisanie numeru rejestracyjnego zaparkowanego pojazdu. Dodatkowym ułatwieniem będzie możliwość płatności za pomocą telefonu komórkowego. System będzie obsługiwany przez firmę „moBilet”. Aby umożliwić płatność telefonem komórkowym należy przeprowadzić jednorazową i bezpłatną rejestrację poprzez aplikację mobilną, sms lub na www.mobilet.pl. Najprostszą możliwością rejestracji jest pobranie aplikacji oraz przeprowadzenie 2-3 min. rejestracji podczas pierwszego uruchomienia.

Opłaty za parkowanie nie zmieniły się i wynoszą 1,00 zł. na pół godziny, 2,00 zł. za pierwszą godzinę, 2,40 zł. za drugą godzinę i 2,80 zł. za trzecią godzinę parkowania.

Więcej o Strefie Płatnego Parkowania (SPP) - kliknij tutaj.

STY