W 155. rocznicę Powstania Styczniowego

W 155. rocznicę Powstania Styczniowego

W nocy z 28 lutego na 1 marca 1863 r. pod Mrzygłodem odbyła się jedna z nielicznych, zwycięskich bitew Powstania Styczniowego.

W 155. rocznicę tego wydarzenia, przy mogile Powstańców zgromadziły się władze miasta i województwa w osobach: Wicewojewody Śląskiego Mariusza Trepki, Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, gospodarza - Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka, Zastępcy Burmistrza Miasta Iwony Franelak, Radnych Rady Miasta Myszkowa Dyrektora Z-SP Nr 4 Urszuli Urbaniak oraz Proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia NMP ks. Jacka Gancarka, który modlitwą za poległych rozpoczął uroczystości.

Na nowym, powstańczym Pomniku, na który otrzymaliśmy pieniądze dzięki staraniom wicewojewody Trepki, delegacje przybyłych gości złożyły kwiaty. Druga część uroczystości, ze względu na mroźną aurę, odbyła się w szkole przy ul. Traugutta. Zebrani wysłuchali krótkiego rysu historycznego oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu jednego z lepszych chórów w mieście.155. rocznica Powstania Styczniowego - 1 marca 2018 r.
Burmistrz Miasta Myszkowa serdecznie dziękuje Dyrekcji Szkoły Urszuli Urbaniakp. Dorocie Bulskiej i uczniom za wysoki poziom oprawy artystycznej.