Inscenizacją w smog

Inscenizacją w smog

20 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się inscenizacja pt. „SMOG”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi na jedną z najważniejszych przyczyn powstawania smogu jakim jest niska emisja, czyli spalanie śmieci w domowych piecach.

Uczniowie klasy V b zaprezentowali również sposoby zapobiegania i walki ze smogiem. Wykorzystano skojarzenie smogu ze smokiem i walki z nim dzielnych i prawych rycerzy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uczniowie klas I-VI nie tylko zapamiętają wagę problemu, ale także wpłyną na świadomość ekologiczną swoich rodziców i dziadków przyczyniając się w ten sposób do poprawy stanu powietrza na Mijaczowie i w całym Myszkowie. Ponadto w klasach IV-VI odbyły się lekcje i dyskusje na temat smogu a w klasa V b na holu wykonała gazetkę prezentującą sposoby walki ze smogiem.