Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Piątka" gościła w Grecji w ramach programu Erasmus+

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Piątka" gościła w Grecji w ramach programu Erasmus+

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie jest współpracowanie ze szkołami zza granicy. Od września 2017 r. w ramach programu Erasmus+ szkoła realizuje najnowszy projekt, który nosi tytuł We Est: Sharing Musical Identities Learning Europe (WE SMAILE) i obejmuje lata 2017-2019.

W projekcie biorą udział przedstawiciele 6 europejskich szkół z: Grecji, Rumunii, Turcji, Polski, Portugalii i Włoch. Priorytetowym celem realizowanego przedsięwzięcia jest uświadomienie uczestnikom, że muzyka łączy wszystkich ludzi niezależnie od wieku, wyglądu, pochodzenia czy przekonań.

W styczniu 2018 r. czterech uczniów i dwóch opiekunów spotkało się z innymi uczestnikami projektu w Tripolis w Grecji, aby wspólnie realizować zadania programowe. Delegacja z „Piątki” gościła w Szkole Muzycznej w Tripolis i wzięła udział w licznych zajęciach, warsztatach, wykładach, spotkaniach i wycieczkach. Poznano system edukacji w Grecji, uczestnicy zaprezentowali swoje stroje i tańce narodowe, wybrali maskotkę projektu. Międzynarodowa grupa poznała historię greckiej muzyki i uczyła się komponować własne utwory, wykorzystując najnowsze programy komputerowe. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli również w wykładzie i doświadczeniach przygotowanych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Peloponeskiego na temat innowacyjnych programów informatycznych pt. „Patrząc w przyszłość”. Greccy partnerzy zaprosili wszystkich do tradycyjnych gier wykorzystywanych, np. na lekcjach wychowania fizycznego oraz na rodzinną grecką imprezę, podczas której utalentowana młodzież z Tripolis prezentowała swoje umiejętności wokalne i muzyczne. Dużych wrażeń uczestnikom wymiany dostarczyły wycieczki: do Aten i Arkadii. Nauczyciele szkolili się na temat innowacyjnych metod nauczania stosowanych m.in. na lekcjach muzyki.

Uczestnicy spotkania w Grecji przekonali się, że międzynarodowe wymiany to niezapomniany czas oraz szansa na poznanie ciekawych ludzi i praktyczne ćwiczenia języka angielskiego.

W kwietniu 2018 r. to Szkoła Podstawowa nr 5 w Myszkowie będzie gościć partnerów z europejskich szkół.

27

MAR

2018

2175

razy

czytano

643/2758

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.