Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na warsztaty

Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na warsztaty

Uniwersytet Dziecięcych w Myszkowie zaprasza na dodatkowe zajęcia w formie warsztatów przyrodniczych pt. „Sekretne życie ślimaków”.

Podczas 90-minutowych zajęć dzieci będą miały okazję przyjrzeć się z bliska wybranym gatunkom ślimaków, dostrzec ich szczegóły anatomiczne oraz porównać różne gatunki np. rodzime pomrowy z afrykańskimi ślimakami olbrzymimi. Dowiemy się także po co ślimakom śluz oraz w jaki sposób mieszczą się w swoim ciasnym domku. Studenci otrzymają karty pracy, a podczas zajęć czekać ich będzie wiele niespodzianek.

Zajęcia poprowadzi Pan Maciej Kupczak, przyrodnik, od 5 lat współpracujący z Uniwersytetami Dziecięcymi WSB (prowadził m.in. wykłady o motylach oraz o straszykach i patyczakach).

Zajęcia odbędą się we wtorek 17 kwietnia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie w godz. 17.00–18.30.
Liczba miejsc w grupie: 20 (o przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń).

Koszt uczestnictwa to 25 zł/os.

Więcej informacji http://ud.wsb.edu.pl/warsztaty/zycie-slimkow