IV edycja Budżetu Partycypacyjnego

IV edycja Budżetu Partycypacyjnego

Już po raz czwarty startuje Myszkowski Budżet Partycypacyjny. Doświadczenia i efekty trzech poprzednich edycji pokazują wyraźnie, że mieszkańcy chętnie biorą udział w tego typu inicjatywach i nie brakuje im ciekawych pomysłów, dzięki którym nasza Mała Ojczyzna ma szansę jeszcze bardziej rozkwitnąć.

Liczymy na to, że IV edycja Budżetu Partycypacyjnego spotka się z Państwa dużym zainteresowaniem, a mieszkańcy kolejny raz pokażą, jak duży potencjał drzemie zarówno w nich, jak i w naszym mieście.

W tegorocznej edycji wprowadzono kilka zmian, które dotyczą:
- zmiany harmonogramu
Etap 1: składanie projektów - od 2 maja 2018 r. do 25 maja 2018 r.
Etap 2: publikacja listy zgłoszonych projektów - do dnia 4 czerwca 2018 r.
Etap 3: weryfikacja zgłoszonych projektów oraz konsultacja z wnioskodawcami projektów wraz z ich korektą - od 5 czerwca 2018 r. do 17 sierpnia 2018 r.
Etap 4: publikacja listy projektów dopuszczonych do głosowania i listy projektów odrzuconych - do dnia 28 sierpnia 2018 r.
Etap 5: spotkania Burmistrza Miasta z mieszkańcami w dzielnicach, celem zaprezentowania złożonych projektów od 29 sierpnia 2018 r. do 14 września 2018 r. Terminy spotkań zostaną zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta.
Etap 6: głosowanie elektroniczne mieszkańców w sprawie wyboru projektów do realizacji w 2019 r. w dniach od 20 września 2018 r. (od godz. 00:00) do 26 września 2018 r. (do godz. 23:59), poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.twojbudzet.miastomyszkow.pl
Etap 7: ogłoszenie wyników - przedstawienie listy rekomendowanych projektów do realizacji w 2019 r. w ciągu 5 dni od dnia ustalenia wyników głosowania.
Zmiana harmonogramu pozwala na wcześniejsze głosowanie, a zwycięskie projekty będzie można wprowadzić do projektu budżetu miasta na 2019 i ewentualnie do Wieloletniej Prognozy Finansowej.
- zwiększenia liczby osób popierających projekt z 30 do 50 mieszkańców danej dzielnicy,
- zgłaszania realizacji jednego zadania w formularzu zgłoszenia projektu,
- zapisu pozwalającego na połączenie projektów zgłoszonych o podobnym zakresie przedmiotowym lub lokalizacji jako jeden projekt.

Zachęcamy Państwa do udziału w IV edycji Myszkowskiego Budżetu Partycypacyjnego.