Spotkanie podsumowujące osiągnięty efekt ekologiczny

Spotkanie podsumowujące osiągnięty efekt ekologiczny

12 czerwca br. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie podsumowujące prace całkowitego oczyszczenia terenu przy ul. Osińska Góra 3, który w roku 2010 został mocno zanieczyszczony odpadami niebezpiecznymi.

W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka instytucji tj. WFOŚiGW w Katowicach, która przyznała gminie Myszków dotację w wysokości 1.008.513,00 zł na remediację terenu oraz przedstawiciele WIOŚ w Katowicach Delegatura w Częstochowie, którzy przez 8 lat monitorowali stan wód gruntowych.

Podczas spotkania przedstawiono kalendarium działań poczynionych przez  8 lat. Można powiedzieć, że spotkanie było formą podziękowania za dobrą współpracę i pomoc w celu osiągnięcia wspólnego sukcesu oczyszczenia terenu bez konieczności wydawania środków gminnych. Obecny stan działki, który goście mieli okazję zobaczyć dzień wcześniej, z pewnością jest uwieńczeniem sukcesu. W najbliższym czasie planowana jest rozbiórka istniejących na działce ruin budynków oraz ogrodzenia.

Poniższe zdjęcia najlepiej obrazują osiągnięty efekt ekologiczny.

Teren na Osińskiej Góry zanieczyszczony odpadami w 2010 roku

Osińska Góra 3 po remediacji - stan na dzień dzisiejszy