XXXIX Bieg V Stawów - podsumowanie

XXXIX Bieg V Stawów - podsumowanie

10 czerwca 2018 r. na „Dotyk Jury” w Myszkowie odbył się XXXIX Międzynarodowy Bieg Stawów. Głównym organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie przy współpracy z Urzędem Miasta w Myszkowie.

W imprezie wzięło udział ok. 450 uczestników. Wśród nich byli czynni zawodnicy, zawodnicy amatorzy, maratończycy, uczniowie, nauczyciele oraz amatorzy nordic walking. W biegu wystartowała również piątka biegaczy z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Koprivnice w Czechach. Na specjalnie przygotowanej do tego sportowego wydarzenia stronie internetowej znalazły się informacje o biegu wraz z możliwością zapisania się do niego drogą elektroniczną. Zapisy przez internet trwały do 6 czerwca, zapisy były również możliwe w dniu biegu.

O godzinie 9:00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy a kwadrans później rozpoczął się pierwszy bieg w kategorii przedszkolaków na 100 metrów. Na mecie dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Kolejne starty biegów odbywały się zgodnie z programem: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami uczestnictwa.

Punktualnie o godzinie 11:30 nastąpił start biegu głównego na 10 km, a 5 minut później na tą samą trasę wyruszyli zawodnicy oraz zawodniczki w kategorii nordic walking. Do biegu głównego i nordic walking zapisało się łącznie o 164 uczestników. W biegu głównym wystartował również Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, startujący z numerem startowym 140.

Nagrody pieniężne dla zwycięzców w biegu głównym w kat. open kobiet otrzymały:
I miejsce - 300 zł - Pająk- Brych Ewa - JKL Jawor Jaworzno (czas 00:43:40.53)
II miejsce -200 zł - Koczur Tamara - Myszków Biega (czas 00:44:28.31)
III miejsce - 100 zł - Bednarczuk Anna - Biegnę Żeby Bartek Mógł Biegać (czas 00:50:37.72)

Nagrody pieniężne dla zwycięzców w biegu głównym w kat. open mężczyzn otrzymali:
I miejsce - 300 zł Kalinowski Zbigniew - JKL Jawor Jaworzno (czas 00:35:51.15)
II miejsce - 200 zł Magiera Piotr (czas 00:36:31.92)
III miejsce -100 zł Błaszczyk Zbigniew (czas 00:37:57.50)

Nagrody pieniężne dla zwycięzców nordic walking w kat. open kobiet otrzymały:
I miejsce - 300 zł Treścińska Justyna (czas 01:11:02.06)
II miejsce - 200 zł Skrzypczyk-Pala Danuta (czas 01:11:52.24)
III miejsce -100 zł Grygiel Katarzyna Leśne Żarki Letnisko (czas 01:15:06.79)

Nagrody pieniężne dla zwycięzców nordic walking w kat. open mężczyzn otrzymali:
I miejsce - 300 zł Dors ??ukasz (czas 01:07:18.65)
II miejsce - 200 zł Kołek Patryk (czas 01:07:31.84)
III miejsce -100 zł Dors Grzegorz (czas 01:07:33.69)

Przyznane zostały dodatkowo talony na sprzęt sportowy:
Bieg główny:
• za 39. miejsce w Biegu Głównym (ze względu na XXXIX bieg) – talon na sprzęt sportowy w wysokości 100 zł – Anna Bednarczuk
• dla najlepszej myszkowianki w biegu głównym – talon na sprzęt sportowy w wysokości 100 zł – Tamara Koczur
• dla najlepszego myszkowianina w biegu głównym – talon na sprzęt sportowy w wysokości 100 zł – Piotr Magiera
Nordic walking:
• za 39. miejsce w nordic walking (ze względu na XXXIX bieg) – talon na sprzęt sportowy w wysokości 100 zł – Anna Ciszewska
• dla najlepszej myszkowianki w nordic walking – talon na sprzęt sportowy w wysokości 100 zł – Małgorzata Bojanek
• dla najlepszego myszkowianina w nordic walking – talon na sprzęt sportowy w wysokości 100 zł – Henryk Kwiecień

XXXIX Bieg V Stawów - 10.06.2018 r.

Po zakończonych biegach odbyła się dekoracja najlepszych zawodników oraz zawodniczek, nagrody oraz medale wręczali: Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Z-ca Burmistrza Miasta Myszkowa Iwona Franelak, Dyrektor MOSiR Myszków Piotr Wysocki oraz Jarosław Burda – syn zmarłego lekkoatlety z Myszkowa.

W organizację biegu włączyli się również sponsorzy:
• Urząd Miasta w Myszkowie
• Firma Krisbut S. z o.o. w Myszkowie
• Firma „SOKPOL” z o.o. w Myszkowie
• Naturalna Woda Mineralna Jurajska Sp. z o.o. w Postępie
• Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie
• Sklep Sportowy ” SENGAM – SPORT”
• Drukarnia SERIX-BIS w Myszkowie
• Firma „MAX-SPORT” w Zawierciu
• Stowarzyszenie „JURA CORDIS” w Myszkowie
• Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „AGENA” w Zaborzu

Bieg wspierali również druhowie z OSP z miasta Myszkowa oraz Straż Miejska w Myszkowie.

CZE