Trójstronne porozumienie włodarzy gmin

Trójstronne porozumienie włodarzy gmin

14 czerwca w Sali Zamkowej Urzędu Miasta w Myszkowie Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski oraz Wójt Gminy Włodowice Adam Szmukier zawarli porozumienie współpracy gmin w rozwijaniu sieci dróg, wpływających na rozwój turystyki w gminach.

W pierwszym etapie zostanie przygotowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy drogi dla połączenia gmin drogą biegnącą przez tereny atrakcyjne turystycznie oraz umożliwiającą dojazd do nieruchomości na tym terenie. Będzie to połączenie ul. Granicznej w Myszkowie z ul. Leśną i Dworską w Jaworzniku. Na dzisiaj przedstawiciele gmin Myszkowa i Żarek wytyczyli trasę, niezbędną do rozpoczęcia prac nad dokumentacją przetargową.

Porozumienie to dla Myszkowa i jego mieszkańców jest niezmiernie ważne. Pozwalać będzie w przyszłości na bezpieczny i bezkolizyjny wyjazd na jurajskie szlaki.

CZE