Wielkogabarytowy problem

Wielkogabarytowy problem

Szanowni Państwo!

Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, gdy wokół naszych śmietników, poza harmonogramem odbioru, pojawiają się wielkogabarytowe odpady. Nie tylko zaśmiecają one otoczenie, ale i stwarzają niebezpieczeństwo dla naszych dzieci.

Przypominamy zatem że, wielkogabaryty można wystawiać tylko w okolicach altan śmietnikowych i wyłącznie w określonych terminach ich odbioru.

Poza wyznaczonymi terminami, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady wielkogabarytowe można dostarczać do PSZOK-u w SANiKOIch odbiór jest bezpłatny.

Informujemy również, że wszyscy Zarządcy zostali poinformowani, że w przypadku zalegania odpadów  w okolicach altan śmietnikowych  jeżeli Gmina będzie zmuszona je usunąć we własnym zakresie, kosztami  obciąży Wspólnoty na terenie których będą występowały zanieczyszczenia.

Szanowni Państwo, nikt nie chce mieszkać w okolicy, którą zaśmiecają stare wersalki, łóżka czy fotele, jak to widać na załączonych zdjęciach. Jeżeli sami nie zaczniemy dbać o swoją najbliższą okolicę, nikt za nas tego nie zrobi, tym bardziej, że coraz częściej, w różnych częściach miasta, na różnych osiedlach uprawiany jest ten proceder. By go zakończyć, musimy się zmobilizować.

Jeżeli wiecie Państwo, kto jest właścicielem zalegających wielkogabarytów, prosimy o informację, wtedy kosztami będziemy mogli obciążyć zaśmiecającego, a nie Wspólnotę.

O informacje prosimy za pomocą strony internetowej www.miastomyszkow.pl - zakładka „zgłoś usterkę”.

LIP