Pamięci "Małych Żołnierzy"

Pamięci "Małych Żołnierzy"

Dzisiaj mija 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Miłość do Ojczyzny, odwaga, heroizm, a przy tym próba normalnego życia – śluby, narodziny dzieci, spotkania to wszystko czym starała się żyć młodzież roku 44. Przez 63 dni, Warszawa , na wyrwanych Niemcom terenach,  tworzyła  namiastkę życia, takiego, jakim wyobrażali je sobie młodzi Powstańcy. I chociaż dla wielu z nich były to ostatnie i jedyne doświadczenia, to my, pokolenia, które może spełniać swoje marzenia,   ten  jedyny dzień w roku powinniśmy oddać właśnie Im, „Małym , Młodym ,Walecznym Żołnierzom”.  Dziś o 17.00 w całym kraju zawyją syreny. Stojąc w zadumie oddajmy Powstańcom naszą radość życia, plany i marzenia, których Oni spełnić już nie mogą.

SIE