Bezpłatne badania USG dla dzieci

Bezpłatne badania USG dla dzieci

Powiat Myszkowski i Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają dzieci na profilaktyczne badania USG. Z inicjatywy Zarządu Powiatu w Myszkowie w dniach 28-29 września 2018 roku Fundacja Ronalda McDonalda będzie prowadzić w Myszkowie badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Wszelkie koszty związane z akcją pokrywa Powiat Myszkowski.

Aby wziąć udział w badaniu USG będzie trzeba zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer telefonu 882 732 590. Zapisy będą przyjmowane od dnia 17.09.2018r w godz. 11.00 do 14.00. O przyjęciu na badania USG zadecyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwy. Z badań USG będą mogły skorzystać dzieci zamieszkałe na terenie Powiatu Myszkowskiego. Liczba miejsc jest ograniczona. Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myszkowie, ul. Pułaskiego 6.

Na zaproszenie Fundacji Ronalda McDonalda do współpracy z Fundacją DKMS dodatkowo przeprowadzona zostanie akcja „Dzień Dawcy Szpiku z Fundacją Ronalda McDonalda". Akcja będzie polegać na zorganizowaniu rejestracji potencjalnych Dawców szpiku podczas wizyty Ambulansu i badań USG.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zarejestrowania się w bazie dawców krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku.