Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Czyste powietrze" - rusza nabór wniosków

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Czyste powietrze" - rusza nabór wniosków

Ruszył nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego "Czyste Powietrze". Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzącej z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Beneficjentami mogą być osoby fizyczne. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się pod linkiem: https://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci/2271-nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-czyste-powietrze.html. Zachęcamy do przyłączenia się do walki o czyste powietrze.

Infolinia - 32 60 32 252
czystepowietrze@wfosigw.katowice.pl

Gdy 22 lutego br. Premier RP zapowiedział pilotażowy program termomodernizacji, mający na celu zmniejszenie zanieczyszczeń, a jednocześnie zwiększenie możliwości ocieplenia domów, zwróciliśmy się z pismem do Szefa Rządu o uwzględnienie naszego miasta w owym programie. W uzasadnieniu, by pilotażowym programem objąć wszystkie miasta poniżej 100 tys. mieszkańców pisaliśmy …„duże miasta uzyskują znacznie wyższe wskaźniki ekologiczne i to one zdecydowanie wygrywają takie konkursy, gminy wiejskie mają sposobność korzystania z Programu Obszarów Wiejskich….”. Zaś najbardziej poszkodowane są właśnie takie miasta jak Myszków i stąd zwrócenie uwagi na problem  miast średnich. 29 czerwca otrzymaliśmy odpowiedź z Kancelarii Premiera, że Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała listę miast, na której znalazł się również Myszków.  Dzisiaj z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otrzymaliśmy informację, że dla wszystkich gmin rusza program „Czyste Powietrze”. Miło jest  wiedzieć, że może w małym stopniu, ale zwróciliśmy uwagę na trudności z jakimi w konkursach borykają się miasta średnie. Czynnikiem warunkującym udział w tym projekcie jest indywidualny dochód na mieszkańca w gospodarstwie domowym.

19

WRZ

2018

4272

razy

czytano

535/2733

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.