Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Kolejny samochód dla strażaków

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejny samochód dla strażaków

To już szósty samochód, jaki Gmina Myszków zakupiła na potrzeby strażaków z jednostek OSP. Tym razem średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 marki Volvo otrzymała OSP w Mrzygłodzie. Tym  samym, poza OSP Mrzygłódka, wszystkie nasze strażnice mają nowe samochody.

Jest to efekt konsekwentnej polityka Burmistrza Miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka, który sukcesywnie wymienia na nowe samochody w myszkowskich Ochotniczych Strażach Pożarnych. W 2011 r. zakupiono samochód dla Nowej Wsi i mały samochód dla Mrzygłodu, w 2013 r. strażackie auto otrzymał Będusz, w 2016 r. OSP Myszków i Smudzówka a w tym roku Mrzygłód. Na wszystkie te samochody gmina pozyskała kwotę 1.423.730,00 zł., przy wydatkowaniu z kasy miasta 985.000,00 zł.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie samochodu odbyło się w październikową niedzielę. Życzę Wam i nam wszystkim, by te nasze nowe samochody strażackie jak najrzadziej nam służyły i rzadko opuszczały swoje garaże - mówił burmistrz Żak przekazując strażakom kluczyki do samochodu.

Mszę św. w intencji strażaków odprawił Proboszcz ks. Jacek Garncarek. W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk wraz z radnymi, Starosta Dariusz Lasecki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Jastrzębskim, druhowie strażacy wraz z rodzinami i mieszkańcy dzielnicy Mrzygłód. Życzyć sobie trzeba, by słowa burmistrza spełniły się w stu procentach.

26

PAŹ

2018

1931

razy

czytano

536/2758

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.