WOŚP w Myszkowie

17. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tegorocznym hasłem przewodnim finału było wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. 210 wolontariuszy w Myszkowie, Niegowie i Żarkach kwestowało od wczesnych godzin rannych a mieszkańcy Myszkowa jak i całego powiatu nie żałowali grosza na ten szczytny cel. Do kwesty włączyły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu. Wolontariusze zebrali 44.650,74 zł, kwotę większą niż w ubiegłym roku, a najwięcej pieniędzy spośród nich uzbierała Magdalena Jastrzębska.

Finałowemu graniu towarzyszyły jak zwykle liczne zawody i turnieje sportowe (halowej piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego, wyciskania sztangi na ławeczce). W Miejskim Domu Kultury odbył się koncert finałowy, okraszony występami zespołów m.in. Nofls, 3 Z D, Lar Trio, Za 5 dwunasta, ADHD. Gwiazdą myszkowskiego finału WOŚP był Sztywny Pal Azji. Występy zespołów przeplatały licytacje przedmiotów, których sprzedaż w znaczący sposób corocznie wspomaga Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.  Uczestnicy koncertu finałowego wylicytowali przedmioty na kwotę ponad 4.000 złotych. Burmistrz Romaniuk wspomógł WOŚP, licytując koszulkę orkiestry za kwotę 300 zł. Największa suma padła podczas licytacji kubka XVII Finału WOŚP, który za 2.100 zł powędrował do Wojciecha Łubianki z firmy TRIBAG.

Sztab orkiestry serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, firmom oraz instytucjom, które pomogły w zorganizowaniu XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Myszkowie.