Remont Włodowskiej, koniec z rozlewiskiem na Partyzantów

Remont Włodowskiej, koniec z rozlewiskiem na Partyzantów

Drugą arterią oprócz ul. Krasickiego i Poniatowskiego, łączącego dzielnicę Centrum z Mrzygłodem jest ul. Gruchla, Koronacyjna i Włodowska. W ubiegłych latach remont przeszły pierwsze dwie ulice i most na ul. Gruchla. Pora zatem, by przejść do kolejnego etapu jakim jest ul. Włodowska, która będzie terenem budowy do wiosny przyszłego roku, a który z początkiem listopada został przekazany wykonawcy.

Zadanie polega na przebudowie ulicy wraz z jej odwodnieniem i remontem mostu na rzece Warcie. Wykonawca rozpoczyna prace od wycięcia drzew, należy zatem liczyć się z utrudnieniami na tej drodze. O przyszłej zmianie organizacyjnej w ul. Włodowskiej będziemy informować za pomocą naszej strony oraz powiadomień SMS Info, dla tych mieszkańców, którzy  na taką świadczoną przez gminę darmową usługę, wyrazili zgodę. Wykonawca zapewnia, że do końca tego roku ul. Włodowska będzie przejezdna. Na to zadanie gmina przeznaczyła ponad 2 mln zł.

Koniec z rozlewiskiem na Partyzantów
Do 20 grudnia powinny zakończyć się roboty budowlane, związane z likwidacją rozlewiska w ul. Partyzantów. Zadanie będzie realizowała firma U.K.??. Skorupa z Niegowy, wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Koszt zadania to ok. 86 tys. zł.

Rozlewisko zniknie z ulicy Partyzantów

Niestety, nie zgłosił się żaden oferent  na likwidację rozlewiska w ul. Nadrzecznej. Przetarg zostanie powtórzony, ale z jego realizacją musimy poczekać do przyszłego roku.

LIS

2086