Słusznie lecz nierzetelnie

Słusznie lecz nierzetelnie

Zamieszanie ze strefą parkingową niewątpliwie jest winą osób za to odpowiedzialnych i to jest jedna sprawa. Natomiast naciąganie rzeczywistości by wykazać, mocno naciąganymi „spostrzeżeniami” jak bardzo nieudolne są służby urzędnicze, z etyką dziennikarską nie ma nic wspólnego. Czy takie zrozumienie niektórych kwestii artykułu redaktora Roberta Bączyńskiego to tylko moja wirtualna rzeczywistość? No, niestety nie.

Przykład pierwszy:

Zdjęcie na pierwszej stronie Gazety Myszkowskiej z dnia 16 stycznia br. pokazuje dwie tablice informacyjne. Pierwsza z nich przykryta workiem, świadczy o tym, że jest nieaktywna, co równoznaczne jest z jej nieobowiązywaniem. Odkryta tablica podaje godziny obowiązywania czyli od 8 do 17 zgodnie z uchwałą Rady Miasta od dnia 1 stycznia 2009r. Gdzie owa nierzetelność? Ano proszę Państwa w dacie. Jeżeli GM ukazała się 2 stycznia to do druku musiała pójść najpóźniej 31 grudnia. Nie ma redaktor dowodu na to, że 2 stycznia obowiązywała błędna tablica informacyjna. Służby urzędnicze zauważyły błąd wykonawcy i wszystkie tablice zostały poprawione, naklejając nowe godziny, przed 1 stycznia i to jest fakt.

Przykład drugi:
Zgadzam się z redaktorem Bączyńskim, co do sprawy błędów na kartach parkingowych i ich braku w kioskach „Ruchu” do dnia 15 stycznia. Nie chcę posądzać Redaktora o imaginację co do anonimowych wypowiedzi w artykule ”Bałagan w strefie parkowania”, bo faktem jest też, że 16 stycznia rano, karty parkingowe były w kioskach co jako dowód pokazuję obok.

Panie Redaktorze! Nie należy pisać na wyrost, bo może to być niewypał, jak w tym przypadku.

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta
Małgorzata Kitala-Miroszewska