Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju

W czwartkowy poranek, Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak spotkał się z harcerzami Hufca Ziemi Myszkowskiej, którzy przekazali mu Betlejemskie Światło Pokoju wraz z życzeniami świątecznymi.

Dziękując za ten symboliczny ogień składam Wam i całej Braci Harcerskiej oraz waszym rodzinom życzenia ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dobrego Nowego Roku”- mówił burmistrz Żak.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Idea narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 roku w intencji niewidomych dzieci przewieziono płomień z groty betlejemskiej - miejsca narodzin Chrystusa. Dwa lata później austriaccy skauci sami pojechali po Światło do Betlejem. Od tego czasu ten symbol pokoju i jedności trafia do Wiednia co roku, a skauci z różnych krajów roznoszą Światło po Europie.

GRU

1916