ERASMUS+ w Szkole Podstawowej Nr 5

ERASMUS+ w Szkole Podstawowej Nr 5

W dniach 10-15 grudnia do rumuńskiego miasta Satu Mare w ramach wymiany uczniów wyjechały uczennice klasy VIII D. Opiekunami były panie: Justyna Grabowska, Bożena Daszczyńska, Małgorzata Faryś i Magdalena Szymankiewicz. Uczestnicy spotkania zapoznali się z systemem nauczania matematyki w Rumunii, pracowali także nad harmonogramem działań projektowych.

Celem wizyty było przedstawienie realizacji zadań modułowych podjętych w ramach projektu „Playful Mathematics- Matematyka nie musi być nudna”, zaprezentowanie przygotowanych wcześniej materiałów przez wszystkich uczestników krajów partnerskich.

Oprócz spotkań roboczych delegacje miały również okazję uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych.

Spotkanie w Satu Mare zakończyło się sukcesem zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Nastąpiła bardzo pożyteczna wymiana doświadczeń na wielu płaszczyznach. Młodzież nawiązała nowe kontakty i przyjaźnie, poznała nową kulturę, a przede wszystkim miała okazję doskonalić znajomość języka angielskiego.

STY