Straż Miejska przypomina i informuje

Straż Miejska przypomina i informuje

Straż Miejska przypomina o obowiązku utrzymania zimowego tj. likwidacji śliskości, uprzątaniu błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników, a także z części nieruchomości, przeznaczonych do użytku publicznego, a  w przypadków zarządców Spółdzielni Mieszkaniowych i Wspólnot Mieszkaniowych z chodników dróg osiedlowych  i parkingów.

Zwracamy się do kierowców samochodów o nie blokowanie chodników i nie zajmowanie miejsc zastrzeżonych dla osób niepełnosprawnych co powoduje szczególnie  w okresie zimowym duże utrudnienie  dla tych osób.

Wobec kierowców, którzy zajmują miejsca przeznaczone do parkowania dla inwalidów a także blokujących chodniki, Straż Miejska będzie podejmowała interwencję.

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2008 r. w sprawie wysokości grzywien nakładanych  w drodze  mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, grzywna za parkowanie dla miejscu przeznaczonym dla inwalidy wynosi 500 zł.