Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 2

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 2

Babcia - to słowo wszystkim dzieciom i dorosłym kojarzy się z ciepłem, dobrocią i mądrością. To ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć, przytuli, jeśli mamy kłopoty, i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet gdy coś porządnie przeskrobiemy. To ona wciska w małą rączkę, to co najsmaczniejsze, ona potrafi najlepiej wysłuchać cierpliwie zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To babcia najskuteczniej ukoi łzy.

Dziadek
- także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Zawsze cieszy się z naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje.

20 i 21 stycznia 2009 r. z okazji obchodzonego "Dnia Babci i Dziadka", z zaproszenia "maluchów i starszaków" do przedszkola nr 2 w Myszkowie skorzystali ukochane babcie i kochani dziadkowie. Wnuczęta pod kierunkiem nauczycielek recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Wierszyki w wykonaniu dzieci wzruszyły babcie i dziadków. Na koniec uroczystości wręczyły laurki i papierowe kwiaty, zaprosiły gości na słodki poczęstunek.

2073