Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Komunikat w sprawie zaprzestania odbioru odpadów przez firmę FCC

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Komunikat w sprawie zaprzestania odbioru odpadów przez firmę FCC

Szanowni Państwo,

wobec faktu, iż firma FCC zaprzestała świadczenia usługi odbioru odpadów zmieszanych, papieru i opakowań z papieru, popiołu oraz odpadów zielonych ulegających biodegradacji, będziemy się starać zapewnić Państwu odbiór tych odpadów poprzez umowę z naszą spółką SANiKO.

Z firmą FCC prowadziliśmy rozmowy, lecz nie pojawiły się w nich zapewnienia, że zmienimy warunki zapłaty za realizację umowy. Wobec niewystarczającego udokumentowania przez firmę FCC przekroczenia ilości odpadów określonych w umowie, zmiana warunków umowy nie jest możliwa. Nie pozwolono nam na wnikliwą analizę zaistniałej sytuacji, poprzestając na enigmatycznych dokumentach, przedstawionych przez firmę. Wobec zaistniałej sytuacji, jedynym organem, który może stwierdzić czy gmina powinna ponieść dodatkowe koszty umowy jest sąd.

Z dniem 1 marca firma FCC zaprzestała świadczyć usługę odbioru odpadów zmieszanych, papieru i opakowań z papieru oraz popiołu.

Przeprowadzona kontrola nie potwierdziła ilości odpadów, niestety w trakcie jej trwania przerwano dostęp do urządzenia GPS, a tym samym aktualnie nie możemy kontynuować kontroli. Pomimo naszej interwencji u pracownika firmy, do chwili obecnej usługa nie funkcjonuje.

Nie godząc się ze stanowiskiem firmy FCC, a w trosce o finanse publiczne, jesteśmy zmuszeni szukać rozwiązań w instytucjach rozstrzygających.

Prosząc o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji, pragniemy poinformować, że odbiór odpadów zmieszanych papieru i opakowań z papieru oraz popiołu z zabudowy jednorodzinnej, odbywać się będzie od 1 kwietnia. Odbiór pozostałych frakcji, będzie kontynuowany jak do tej pory.

Z dniem 5 marca rozpocznie się awaryjny odbiór odpadów z zabudowy wielolokalowej przez firmę SANiKO.

Szanowni Państwo, dołożymy wszelkich starań, by zmiany wynikłe z zaistniałej sytuacji nie były dla Państwa bardzo dotkliwe. Prosimy jednak o wsparcie i wyrozumiałość. O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

04

MAR

2019

3702

razy

czytano

468/2758

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.