Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Do Hiszpanii i Włoch z Erasmusa

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Do Hiszpanii i Włoch z Erasmusa

W dniach 23.02-02.03.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 wraz z opiekunami udali się do Hiszpanii do miejscowości Hernan Cortez. Wyjazd ten, był okazją do spotkania z rówieśnikami ze wszystkich krajów partnerskich w ramach projektu Enhancing Book Reading.

Uczniowie prowadzili konwersacje w języku angielskim, uczestniczyli w zajęciach literackich z hiszpańską poetką, przedstawiali scenariusze fragmentów powieści narodowych pisarzy. Mogli również porównać obowiązki polskich dzieci do obowiązków rówieśników z Hiszpanii, poznali tradycje i zwyczaje regionu Estremadura poprzez domowe prace, zabawy, taniec, śpiew oraz wycieczki. Zwiedzili Park Narodowy Monfrague, który ma  specjalną strefą ochrony ptactwa i jest uznany rezerwatem biosfery UNESCO. Na uwagę zasługuje wycieczka rowerowa po Sewilli, stolicy regionu Andaluzja, gdzie mieli okazję zwiedzić tam słynny pałac Alcazar, miejsca zdjęciowe do serialu „Gra o tron”.

W mobilności wzięli udział uczniowie klasy Vd : Maja Męcik, Wiktoria Bebel, Agata Rębisz, Magdalena Zmarzlik, Kinga Wychowaniec, Piotr Paliga i Szymon Kurowski z klasy VE. Opiekunami młodzieży były panie Justyna Paliga i Joanna Rutkowska.

Z kolei w maju tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 wraz z opiekunami udali się do  pięknej miejscowości nad Morzem Tyrreńskim we Włoszech do Formii. Wyjazd ten był okazją do spotkania z rówieśnikami ze wszystkich krajów partnerskich: Grecją, Portugalią, Turcją, Rumunią i Włochami oraz podsumowania dwuletniej współpracy przy projekcie „We Smile”.

Wspólnie uczniowie podjęli ostatnie działania, prowadzili konwersacje w języku angielskim, uczestniczyli w zajęciach tanecznych, wokalnych oraz koncertach muzycznych. Podjęli również próby nauki włoskiej tarantelli neapolitańskiej, poznali tradycje i zwyczaje południowych Włoch. Na uwagę zasługuje wycieczka promem na wyspę Ventotene. Podczas ostatniego, wspólnego wieczoru wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Mamy nadzieję, że zawarte przyjaźnie nie zakończą się wraz z projektem, a wspomnienia i muzyka będą towarzyszyć przez długie lata.

W wyjeździe wzięli udział uczniowie klasy III gimnazjum: Sara Jałowiec., Aleksandra Jabłońska, Malwina Noczyńska i klasy VIII  Oliwia Sikorska. Opiekunami młodzieży były panie Justyna Grabowska i Joanna Rutkowska.

29

MAJ

2019

1666

razy

czytano

397/2736

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.