Dożywianie bez biurokracji

Dożywianie bez biurokracji

Z końcem tego roku kończy się rządowy program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.  Pomoc w tym zakresie mają Ośrodki Pomocy Społecznej, które na podstawie zapotrzebowań wystawionych przez dyrektorów szkół, wydają decyzje o dożywianiu dzieci.

Zakresem tego programu objęte są dzieci w wieku przedszkolnym (tylko zerówki) jak i szkoły. W ubiegłym roku, na terenie miasta dożywianiem z tego programu zostało objętych 640 dzieci. Od 1 stycznia do dyrektorów szkół mogą zgłaszać się głodne dzieci i uzyskać pomoc w zakresie dożywiania bez decyzji administracyjnych MOPS-u, warunek jest tylko taki, że w danej szkole i w danym miesiącu ich liczba nie może przekraczać 10% dzieci.