Tak głosowali myszkowianie w wyborach do Sejmu i Senatu RP

Tak głosowali myszkowianie w wyborach do Sejmu i Senatu RP

W minioną niedzielę, 13 października 2019 r. odbyły się Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. W wyborach do Sejmu RP mieszkańcy naszego miasta najwięcej głosów oddali na: Mariusza Trepkę (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 3654 głosy (25,26%), Rafała Kępskiego (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej) – 2090 głosów (14,45%) oraz Izabelę Leszczynę (KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni) – 1544 głosy (10,67%). ??ącznie myszkowianie oddali 14464 głosy, frekwencja była minimalnie niższa niż ogólnopolska i wyniosła 58,03%.

Głosy na ugrupowania rozkładały się następująco:
KW Prawo i Sprawiedliwość – 6420 głosów (44,38%)
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni – 3098 głosów (21,41%)
KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 2836 głosów (19,6%)
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 1075 głosów (7,43%)
KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 680 głosów (4,7%)
KKW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy – 350 głosów (2,41%)

W wyborach do Senatu RP najwięcej głosów uzyskali: Ryszard Majer (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 6382 głosy (44,12%) oraz ??ukasz Banaś (KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni) – 5430 głosów (37,54%).

Posłami do Sejmu RP IX kadencji z okręgu wyborczego nr 28 (Częstochowa) zostali: Szymon Giżyński (KW Prawo i Sprawiedliwość), Lidia Burzyńska (KW Prawo i Sprawiedliwość), Mariusz Trepka (KW Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Gawron (KW Prawo i Sprawiedliwość), Izabela Leszczyna (KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni), Andrzej Szewiński (KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni) oraz Zdzisław Wolski (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej).

Senatorem zostali: z okręgu nr 68 (Częstochowa) został Ryszard Majer (KW Prawo i Sprawiedliwość) a z okręgu nr 69 (Częstochowa) Wojciech Konieczny (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej).

PAŹ