Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Piątka" na Sycylii

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Piątka" na Sycylii

19 października kolejna grupa uczniów klas V i VIII wyruszyła na słoneczną Sycylię. Wraz ze swoimi opiekunami: wicedyrektor Joanną Jurczyk, Justyną Paligą i Martą Szewczyk sześcioro uczniów uczestniczyło w wizycie obfitującej w ciekawe doświadczenia. Pobyt w zabytkowym Comiso u rodzin partnerskich to była niecodzienna lekcja języka, kultury i tradycji oraz niepowtarzalna okazja nawiązania nowych znajomości.

W celu realizacji kolejnych zadań projektu “Zachęcamy do czytania” uczniowie przygotowali i zaprezentowali w języku polskim i angielskim wiersze Juliana Tuwima . Mieli szansę sprawdzić swoje talenty aktorskie w trakcie recytacji utworów poetów: słoweńskich, hiszpańskich, tureckich, włoskich a także zaprezentowali napisany z tej okazji własny wiersz. Uczestnictwo w warsztatach produkcji papieru, wizyta w lokalnej bibliotece i muzeum stały się okazją do wzbogacenia uczestników projektu o nowe wiadomości i umiejętności, Ważnym punktem programu było zapoznanie z tradycyjnymi przepisami włoskiej kuchni m.in. poprzez uczestnictwo w warsztatach wyrobu pizzy w oryginalnej scenerii starego młyna.

Gościnność, ciekawe zajęcia i wspaniali ludzie sprawiły, że wizyta osiągnęła zamierzone efekty, zaś uczniowie zdobyli niezapomniane doświadczenia i wspomnienia.

06

LIS

2019

911

razy

czytano

317/2760

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.