Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Szansa dla psów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bezdomne i błąkające się psy budzą nie tylko naszą obawę, ale i współczucie. Widok  psiaka, który z uporem i rozpaczą szuka swojego dawnego pana powoduje, że niską notę wystawiamy temu ostatniemu. Na szczęście w naszym mieście mamy jeszcze całkiem dobry „kąt” dla bezdomnych zwierząt.  Od pewnego czasu udostępniamy nasz azyl także pieskom z Zawiercia.
Inicjatorem pomysłu, by połączyć siły i środki jest Burmistrz Janusz Romaniuk. 

13 lutego br. w Urzędzie Miasta Myszkowa doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Burmistrzem Miasta Myszkowa Januszem Romaniukiem, a Prezydentem Miasta Zawiercie Mirosławem Mazurem w sprawie likwidacji zjawiska bezdomności zwierząt. 

Na Gminy nałożony jest ustawowy obowiązek niwelowania bezdomności zwierząt, co włodarze miast  przyjęli jako podstawę przyszłego działania. Najlepiej zobrazuje ten zamiar fragment listu intencyjnego. ”Podpisując niniejszy list intencyjny strony  wyrażają głębokie przekonanie, że podjęta przez nich inicjatywa pozwoli na bardziej racjonalne i skuteczne wykorzystanie możliwości organizacyjnych i finansowych Miast Myszkowa i Zawiercie, a także wyzwoli potencjał i inicjatywę wszystkich osób, organizacji społecznych i władz samorządowych, którym na sercu i uwadze leży problem bezdomnych zwierzą.” 

Patrząc na okoliczne miasta jest to pierwsza tego typu inicjatywa, na której mogą skorzystać oba miasta. Mądrość jej wykorzystania leży już teraz tylko po stronie samorządów, a 13-ego i piątek może okazać się całkiem fajną datą.

23

WRZ

2014

1973

razy

czytano

1673/2708

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.