Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

"Matematyka nie musi być nudna" w ramach projektu Erasmus+

Filtrowanie aktualności

data od

data do

"Matematyka nie musi być nudna" w ramach projektu Erasmus+

"Matematyka nie musi być nudna" - tą tezę udowadniali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie. W „piątce” już kolejny raz gościły delegacje ze szkół zagranicznych w ramach realizacji projektu „ERASMUS+”.

Od 4 do 8 listopada 2019 r. placówka gościła partnerów z Włoch, Grecji, Rumunii  i Turcji. Uczniowie i nauczyciele pracowali nad projektem Playful Mathematics - Matematyka nie musi być nudna”. Podczas zajęć i warsztatów uczestnicy projektu odkrywali, że matematyka jest obecna w życiu codziennym.          

Działania miały na celu kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Goście odwiedzili również Urząd Miasta, gdzie spotkali się burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem, w trakcie wizyty mieli możliwość poznania historii miasta i regionu oraz perspektyw na przyszłość. Oprócz zajęć w szkole zwiedzili Wieliczkę, Kraków, Częstochowę, brali udział w warsztatach w Żarkach oraz Koziegłowach, uczestniczyli w zajęciach z ekonomii „Czy matematyka może bawić?”, prowadzonych przez wykładowców UJD w Częstochowie.

Projekt ten umożliwia wymianę doświadczeń, metod  i dobrych praktyk w nauczaniu i uczeniu się, poznanie systemów edukacji w poszczególnych krajach, zapoznanie się z technikami i narzędziami, które uatrakcyjniają tradycyjne metody nauczania; rozwijanie umiejętności komunikacji w zakresie języka angielskiego. Tydzień spędzony w Polsce był dla naszych gości okazją do poznania kultury i tradycji, dla naszych uczniów, oprócz realizacji celów matematycznych - to możliwość doskonalenia języka angielskiego i zapoznania się z językami ojczystymi naszych partnerów.

29

LIS

2019

988

razy

czytano

302/2760

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.