Konkurs na koncepcję architektoniczną "Rewitalizacji Centrum Myszkowa"

Konkurs na koncepcję architektoniczną "Rewitalizacji Centrum Myszkowa"

Gmina Myszków we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział w Częstochowie ogłaszają Konkurs otwarty, jednoetapowy, realizacyjny na koncepcję architektoniczną rewitalizacji centrum Myszkowa.

W poszukiwaniu centrum miasta z prawdziwego zdarzenia. Miasta młodego, powstałego na początku lat 50. XX wieku poprzez połączenie kilku mniejszych osad. Miasta o bogatej historii gospodarczej. Różne przestrzenie publiczne odznaczają się wyraźnie w jego tkance: skwer, ulica, plac. Ale gdzie jest centrum? Kolejne lata to kolejne warsztaty, rozmowy, spotkania, badania, analizy, konsultacje z mieszkańcami i mieszkankami. Ostatnie przeprowadzone przez Fundację NaprawSobie Miasto.
A przestrzeń nie czeka, zmienia się z roku na rok. Zmieniają się szanse i możliwości,których nie chcemy już więcej zgubić. W konkursie architektonicznym chcemy odszukać je i rozwijać. Myszków rozwija możliwości.

Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczna rewitalizacji centrum Myszkowa, polegającej na: kompleksowym zagospodarowaniu terenu w obszarze opracowania, jako głównej przestrzeni publicznej miasta; przebudowie i remoncie budynku dawnego dworca autobusowego, ze zmianą funkcji na bibliotekę publiczną, zwanego dalej budynkiem „A” oraz budowie budynku usługowego, przeznaczonego na wynajem, zwanego dalej budynkiem „B”.

Cel konkursu
Celem konkursu jest uzyskanie optymalnego rozwiązania projektowego – koncepcji architektonicznej (najlepiej spośród wszystkich prac konkursowych spełniającej wymagania Zamawiającego) oraz wyłonienie wykonawcy, który w szczególności wykona na jej podstawie projekt budowlany i projekt wykonawczy, przedmiar robót  i kosztorys inwestorski, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
oraz będzie pełnił nadzór autorski nad realizacją inwestycji.

Informacja o konkursie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Myszkowa - kliknik tutaj
oraz
na stronie Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Częstochowa - kliknij tutaj.

STY

1982