Nowy samochód dla OSP Mrzygłódka

Nowy samochód dla OSP Mrzygłódka

W niedzielę 26 stycznia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Mrzygłodzie ks. proboszcz Jacek Garncarek poświęcił nowy samochód dla OSP w Mrzygłódce.

Nowy nabytek to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z agregatem wysokociśnieniowym i zbiornikiem wody marki Opel o wartości blisko 210 tysięcy złotych.

W zespołowym działaniu bardzo ważny jest ogólny klimat rozmów, a ten był bardzo dobry dzięki ogólnemu wsparciu Europoseł Pani Jadwigi Wiśniewskiej, Posła na Sejm RP Pana Mariusza Trepki oraz instytucji - Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Państwowej Straży Pożarnej - mówił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak.

W uroczystościach wziął udział Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Tomasz Bednarek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie bryg. mgr inż. Sergiusz Wiśniewski przedstawiciele władz powiatu, samorządowcy, jednostki ochotniczych straży pożarnych oraz przedstawiciele instytucji, które wsparły zakup samochodu.

Gmina Myszków przeznaczyła na zakup samochodu 140 tys. zł, pozostała kwota w formie dofinansowania została przekazana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (34.961,00 zł) oraz Państwową Straż Pożarną (35.000,00 zł)

STY