XV Gala "Promotor Myszkowa" za nami

XV Gala "Promotor Myszkowa" za nami

W miniony piątek 7. lutego odbyła się jubileuszowa XV Gala Promotor Myszkowa, na którą licznie przybyli samorządowcy, włodarze gmin z Województwa Śląskiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele  zaprzyjaźnionych instytucji spoza miasta, laureaci minionych edycji, reprezentacji stowarzyszeń, organizacji i instytucji miejskich. List do laureatów oraz mieszkańców skierował II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz.

Promotor Myszkowa to Statuetka, którą otrzymują zasłużeni mieszkańcy miasta, sportowcy, ludzie kultury, firmy, stowarzyszenia i instytucje, którzy w sposób szczególny, poprzez swoją codzienną działalność, promują nasze miasto. Jak co roku oprawę muzyczną zapewniła niezastąpiona orkiestra Myszkovia Band ze specjalnym udziałem Piotra Tłustochowicza, a w ciepły, profesjonalny i uroczy sposób Galę prowadziła Katarzyna Miklas.

Motywem przewodnim pierwszej części uroczystości były tanga, muzyczne utwory filmowe. Joanna i Mateusz para tańca klasy S uświetniła również tę część programu. W drugiej części wystąpił zdolny i sympatyczny, a przede wszystkim utalentowany aktor, wokalista Marcin Januszkiewicz. Uroczystość jak co roku przygotował Referat Promocji, Kultury i Sportu przy współpracy z Sebastianem Rucińskim, Tomaszem Wójcikiem, Katarzyną Miklas, Aleksandrą Podgórską i pracownikami Miejskiego Domu Kultury. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Gali Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak składa serdeczne podziękowania.

Laureaci Promotora Myszkowa 2019

„Przedsiębiorstwo” Statuetki Promotor Myszkowa

Zygmunt Kruzel - to znacząca postać wśród myszkowskich rzemieślników. Swoją działalność – produkcja modeli odlewniczych z drewna- rozpoczął w 1967r. Z jednoosobowego zakładu z biegiem lat przekształcił go w 50 osobowy zakład, zatrudniający nie tylko pracowników lecz również i uczniów. W zawodzie modelarz odlewniczy wykształcił około 20 czeladników. Jego formy pod odlewy wędrują nie tylko po Polsce ale i całej Europie. Jedna z nich to rozeta, znajdująca się u bram Jasnej Góry.

Aleksander Błaszak - Winnica Rajska - to w naszym mieście znajduje się jedna z najbardziej uhonorowanych, rodzinna winnica  2019r. W konkursie Polskich Win oraz Wine Expo Poland Awards wina Słowik, Jaskółka i Skowronek zdobyły pięć medali.  Wina  z Winnicy Rajskiej sprzedają w Warszawie, jednak jak sami mówią – wino najlepiej smakuje w winnicy- my traktujemy to jako zaproszenie  do zakupu w Myszkowie tego medalowego trunku.

Kwiaciarnia Róża lub po prostu kwiaciarnia Aleksandry i Tadeusza Skrzypulców, starsi mieszkańcy naszego miasta mówią kwiaciarnia u Pana Pluty. Prowadzona z pokolenia na pokolenie kwiaciarnia to kolejny z symboli naszego miasta, gwarantujący po prostu świetny, pachnący produkt.

„Kultura” Statuetka Promotor Myszkowa

Marcin Pilis - autor „Opowieści nawiasowej”, „??ąki umarłych” czy ostatniej - „Zemsty kobiet” to pozycje, które zapadają głęboko w duszę i umysł.  Heppy end jego powieści jest zazwyczaj słodko-gorzki.  W przygotowaniu jest kolejna  powieść, tym razem o miłości.

Wyróżnienie

Bogumiła Adamek - poetka, lecz jak mówi o sobie z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel języka polskiego. Jej twórczość to m. in. tomik poezji ,,Impresja”, ,,Mój Oniryczny świat”. Nagradzana i wyróżniana. Publikuje w ogólnopolskich i lokalnych czasopismach. Aktywnie uczestniczy w życiu literackim - m.in. w Myszkowskiej Wiośnie Poetyckiej, Klubie Literackim ,,Dziesiątka”, ,,Jurajskiej Jesieni Poetyckiej, czy Biennale Poezji.

„Sport” Statuetka Promotor Myszkowa

Natalia Rok - to wszechstronnie  utalentowanazawodniczka klubu bokserskiego LKS Myszków. Tylko w minionym roku nagradzana na mistrzostwa Polski i Europy. W Mistrzostwach Polski seniorów uznana za najlepszą zawodniczkę bez podziału na kategorie wagowe,  taki sam tytuł zyskała w Międzynarodowych Turniejach Bokserskich we Francji , a w MTB Stamma zajęła 1 miejsca. Jest członkinią Kadry Narodowej, przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich. Trzymamy kciuki by je zdobyła, a na Igrzyskach osiągnęła złoty medal.

„Entuzjasta Myszkowski” Statuetka Promotor Myszkowa

Robert Tuora - właściciel restauracji Capri, biegacz, społecznik, członek Myszkowskiego Klubu Motocyklowego lecz przede wszystkim człowiek dla którego uśmiech i radość dziecka to najwyższa nagroda. Inicjator Dnia Dziecka w Capri i Mikołajek. Dzisiaj na te imprezy zjeżdżają dzieci z całego powiatu. Swoim zapałem zaraził całkiem sporo ludzi,

Myszkowscy ??owcy Burz - mimo iż tylko jeden z Panów mieszka w naszym mieście, to ta niezrównana trójka mężczyzn czuwa nad ewentualnymi zagrożeniami pogodowymi w naszym regionie. Sebastian Burzyński, Adrian Kaptacz i Tomasz Ligudziński to trójka pasjonatów, którzy za pomocą portali społecznościowych informują nas o zagrożeniach pogodowych.

Wyróżnienie

Moc Pokoleń - to zespół ludzi, którzy z widowni przenieśli się na scenę. Za każdym razem gdy pojawiają się w kolejnym nowym projekcie, udowadniają, że pasje i zainteresowania można realizować w każdym wieku.

„Przyjaciel Miasta” Statuetka Promotor Myszkowa

Mariusz Trepka - Poseł na Sejm RP lecz przede wszystkim człowiek, który wspierał i wspiera nasze miasto w wielu gospodarczych i społecznych działaniach.

"Promotor Myszkowa 2019" - 07.02.2020 r. (Ilość zdjęć w galerii: 73)

LUT