Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

XV Gala "Promotor Myszkowa" za nami

Filtrowanie aktualności

data od

data do

XV Gala "Promotor Myszkowa" za nami

W miniony piątek 7. lutego odbyła się jubileuszowa XV Gala Promotor Myszkowa, na którą licznie przybyli samorządowcy, włodarze gmin z Województwa Śląskiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele  zaprzyjaźnionych instytucji spoza miasta, laureaci minionych edycji, reprezentacji stowarzyszeń, organizacji i instytucji miejskich. List do laureatów oraz mieszkańców skierował II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz.

Promotor Myszkowa to Statuetka, którą otrzymują zasłużeni mieszkańcy miasta, sportowcy, ludzie kultury, firmy, stowarzyszenia i instytucje, którzy w sposób szczególny, poprzez swoją codzienną działalność, promują nasze miasto. Jak co roku oprawę muzyczną zapewniła niezastąpiona orkiestra Myszkovia Band ze specjalnym udziałem Piotra Tłustochowicza, a w ciepły, profesjonalny i uroczy sposób Galę prowadziła Katarzyna Miklas.

Motywem przewodnim pierwszej części uroczystości były tanga, muzyczne utwory filmowe. Joanna i Mateusz para tańca klasy S uświetniła również tę część programu. W drugiej części wystąpił zdolny i sympatyczny, a przede wszystkim utalentowany aktor, wokalista Marcin Januszkiewicz. Uroczystość jak co roku przygotował Referat Promocji, Kultury i Sportu przy współpracy z Sebastianem Rucińskim, Tomaszem Wójcikiem, Katarzyną Miklas, Aleksandrą Podgórską i pracownikami Miejskiego Domu Kultury. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Gali Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak składa serdeczne podziękowania.
 

Laureaci Promotora Myszkowa 2019

„Przedsiębiorstwo” Statuetki Promotor Myszkowa  

Zygmunt Kruzel - to znacząca postać wśród myszkowskich rzemieślników. Swoją działalność – produkcja modeli odlewniczych z drewna- rozpoczął w 1967r. Z jednoosobowego zakładu z biegiem lat przekształcił go w 50 osobowy zakład, zatrudniający nie tylko pracowników lecz również i uczniów. W zawodzie modelarz odlewniczy wykształcił około 20 czeladników. Jego formy pod odlewy wędrują nie tylko po Polsce ale i całej Europie. Jedna z nich to rozeta, znajdująca się u bram Jasnej Góry.

Aleksander Błaszak - Winnica Rajska - to w naszym mieście znajduje się jedna z najbardziej uhonorowanych, rodzinna winnica  2019r. W konkursie Polskich Win oraz Wine Expo Poland Awards wina Słowik, Jaskółka i Skowronek zdobyły pięć medali.  Wina  z Winnicy Rajskiej sprzedają w Warszawie, jednak jak sami mówią – wino najlepiej smakuje w winnicy- my traktujemy to jako zaproszenie  do zakupu w Myszkowie tego medalowego trunku.   

Kwiaciarnia Róża lub po prostu kwiaciarnia Aleksandry i Tadeusza Skrzypulców, starsi mieszkańcy naszego miasta mówią kwiaciarnia u Pana Pluty. Prowadzona z pokolenia na pokolenie kwiaciarnia to kolejny z symboli naszego miasta, gwarantujący po prostu świetny, pachnący produkt.

„Kultura” Statuetka Promotor Myszkowa

Marcin Pilis - autor „Opowieści nawiasowej”, „??ąki umarłych” czy ostatniej - „Zemsty kobiet” to pozycje, które zapadają głęboko w duszę i umysł.  Heppy end jego powieści jest zazwyczaj słodko-gorzki.  W przygotowaniu jest kolejna  powieść, tym razem o miłości.

Wyróżnienie

Bogumiła Adamek - poetka, lecz jak mówi o sobie z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel języka polskiego. Jej twórczość to m. in. tomik poezji ,,Impresja”, ,,Mój Oniryczny świat”. Nagradzana i wyróżniana. Publikuje w ogólnopolskich i lokalnych czasopismach. Aktywnie uczestniczy w życiu literackim - m.in. w Myszkowskiej Wiośnie Poetyckiej, Klubie Literackim ,,Dziesiątka”, ,,Jurajskiej Jesieni Poetyckiej, czy Biennale Poezji.

„Sport” Statuetka Promotor Myszkowa

Natalia Rok - to wszechstronnie  utalentowanazawodniczka klubu bokserskiego LKS Myszków. Tylko w minionym roku nagradzana na mistrzostwa Polski i Europy. W Mistrzostwach Polski seniorów uznana za najlepszą zawodniczkę bez podziału na kategorie wagowe,  taki sam tytuł zyskała w Międzynarodowych Turniejach Bokserskich we Francji , a w MTB Stamma zajęła 1 miejsca. Jest członkinią Kadry Narodowej, przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich. Trzymamy kciuki by je zdobyła, a na Igrzyskach osiągnęła złoty medal.

„Entuzjasta Myszkowski” Statuetka Promotor Myszkowa

Robert Tuora - właściciel restauracji Capri, biegacz, społecznik, członek Myszkowskiego Klubu Motocyklowego lecz przede wszystkim człowiek dla którego uśmiech i radość dziecka to najwyższa nagroda. Inicjator Dnia Dziecka w Capri i Mikołajek. Dzisiaj na te imprezy zjeżdżają dzieci z całego powiatu. Swoim zapałem zaraził całkiem sporo ludzi, 

Myszkowscy ??owcy Burz - mimo iż tylko jeden z Panów mieszka w naszym mieście, to ta niezrównana trójka mężczyzn czuwa nad ewentualnymi zagrożeniami pogodowymi w naszym regionie. Sebastian Burzyński, Adrian Kaptacz i Tomasz Ligudziński to trójka pasjonatów, którzy za pomocą portali społecznościowych informują nas o zagrożeniach pogodowych.

Wyróżnienie

Moc Pokoleń - to zespół ludzi, którzy z widowni przenieśli się na scenę. Za każdym razem gdy pojawiają się w kolejnym nowym projekcie, udowadniają, że pasje i zainteresowania można realizować w każdym wieku.

„Przyjaciel Miasta” Statuetka Promotor Myszkowa

Mariusz Trepka - Poseł na Sejm RP lecz przede wszystkim człowiek, który wspierał i wspiera nasze miasto w wielu gospodarczych i społecznych działaniach.

"Promotor Myszkowa 2019" - 07.02.2020 r. (Ilość zdjęć w galerii: 73)

10

LUT

2020

2693

razy

czytano

258/2762

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.