Informacja - porozumienie

Informacja - porozumienie

Informacja o Porozumieniu o współpracy partnerskiej pomiędzy Województwem Śląskim, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy.

26 września 2019 r. w Rybniku zawarto porozumienie o współpracy partnerskiej między Województwem Śląskim, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy w celu realizacji działań na rzecz poprawy jakości powietrza w województwie śląskim.

W ramach zawartego porozumienia, członkowie stowarzyszeń kominiarskich w trakcie prowadzonych przeglądów kominiarskich przeprowadzają inwentaryzację urządzeń grzewczych. Inwentaryzacja odbywa się metodą wywiadu bezpośredniego poprzez wypełnienie Formularza inwentaryzacji urządzeń grzewczych o mocy poniżej 1 MW w województwie śląskim.

Kominiarze powinni posiadać identyfikator umieszczony w widocznym miejscu oraz kserokopię zawartego porozumienia o współpracy partnerskiej. Ponadto można sprawdzić czy kominiarze posiadają certyfikaty i uprawnienia oraz czy są związani członkostwem z organizacją kominiarską potwierdzającą ich pełnomocnictwa i kompetencje do realizacji zadania. Inwentaryzacja pozwoli m.in. na pozyskanie szczegółowych informacji na temat rodzaju i ilości instalacji służących do ogrzewania budynków, a analiza zebranych danych posłuży do poprawy jakości środowiska, zwłaszcza w zakresie powietrza.

LUT