Twój e-PIT

Usługa Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 lub PIT-28, które od 15 lutego udostępnione są w serwisie https:/www.podatki.gov.pl (nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie). Znajdą się w nim informacje od pracodawcy, dane z ubiegłorocznych zeznań, takie jak numer rachunku bankowego, ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego (OPP).

Dane te można zmienić np. dodając informacje o innych ulgach, z których osoba zainteresowana korzysta lub zatwierdzić (jeśli są prawidłowe i nie wymagają aktualizacji).

Podatnicy rozliczający się elektronicznie mogą liczyć także na szybszy zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. W przypadku tych osób termin zwrotu wynosi 45 dni, zamiast standardowych 3 miesięcy.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Myszkowie

LUT