Szanowni Państwo!

Wobec wielu pojawiających się pytań, pragnę poinformować o działaniach służb gminnych na rzecz miasta i jego mieszkańców. Od samego początku ogłoszenia zagrożenia powołałem w Gminie sztab kryzysowy. W oparciu o Straż Miejską oraz MOPS realizujemy wiele zadań. To chwili obecnej zakupiliśmy i przekazaliśmy:

• 100 przyłbic do myszkowskiego szpitala,
  • 10 przyłbic dla opiekunek środowiskowych w MOPS-ie,
  • 80 przyłbic dla naszych sklepów

Przyłbice będą jeszcze przekazywane sklepom w miarę jak nasze zamówienia będzie realizowane. Ponadto, rozdaliśmy naszym mieszkańcom 1500 masek, a 25.800 zamówiliśmy by „obdarować” nimi potrzebujących. Czekamy na realizację zamówienia. Z uwagi na sytuację, firma, która je realizuje nie jest w stanie podać nam terminu otrzymania masek.

Z Banku Żywności, pracownicy Straży Miejskiej, rozwieźli najbardziej potrzebującym 950 paczek żywnościowych. Dzieciom, które były objęte dożywianiem finansowanym przez Gminę, a które z racji sytuacji nie są objęte tą usługą, rozwozimy paczki żywnościowe. Paczki otrzyma 195 dzieci. Na bieżąco staramy się reagować na potrzeby naszych mieszkańców.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych przedsiębiorców, a jednocześnie mając na względzie możliwości finansowe Gminy mogą Państwo składać wnioski o:

• odroczenie terminu płatności należności lub zaległości podatkowych,
  • rozłożenie na raty płatności lub zaległości podatkowych.

W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość umorzenia całości lub części zaległego podatku. Każdy wniosek musi zostać poddany indywidualnej ocenie, a wsparcie będzie realizowane zgodnie z prawnymi ramami pomocy publicznej dla przedsiębiorców.

Burmistrz Miasta Myszkowa
Włodzimierz Żak