Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Mobilne Biuro projektu „Czyste Powietrze”

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Mobilne Biuro projektu „Czyste Powietrze”

Myszków był pierwszym z miast na terenie powiatu myszkowskiego, do którego z inicjatywy Starostwa Powiatowego, zawitało mobilne biuro dot. projektu „Czyste Powietrze”. Przybyłych powitał Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.
Z merytorycznej pomocy, jak wymienić stary piec na nowy i w jaki sposób otrzymać dofinansowanie na termomodernizację domu, skorzystało wielu mieszkańców naszego miasta. Programowi patronuje Ministerstwo Klimatu i Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dla Burmistrza Miasta Włodzimierza Żaka była to także okazja do spotkań i rozmów z mieszkańcami na temat innych projektów, dotyczących wymiany źródeł ciepła, które realizuje Gmina Myszków. Z autorskiego programu Gminy dot. wymiany pieców co na ekologiczne skorzystało do tej pory 88 gospodarstw domowych. W budżecie miasta w ubiegłym roku przeznaczono na ten cel 225 tys. zł., która jednak została zwiększona do 357 tys. zł.
Wobec dużego zainteresowania mieszkańców, Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak zawnioskował w tym roku o zwiększenie tej kwoty do 445 tys. zł. Tym samym, z programu będzie mogło skorzystać ok. 110 mieszkańców miasta. Ponadto, Gmina realizuje dwa inne projekty. Tzw. „grantowy”, na który mamy podpisaną umowę z Urzędem Marszałkowskim i tutaj kwota dofinansowania dla właściciela posesji wynosi 8.100zł., drugi tzw. „parasolowy” projekt jest w trakcie przygotowań, jesteśmy przed podpisaniem umowy.

18

SIE

2020

605

razy

czytano

92/2709

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.