Czy tak musi być?

Umowa zawarta przez Gminę na odbiór odpadów, zawiera cały wachlarz usług. Odbierane są odpady segregowane - szkło, plastik, papier, bio, odpady zmieszane, a w zabudowie wielolokalowej odbywa się również comiesięczny odbiór odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych oraz odbiór opon.

Raz w miesiącu!

Czy zatem, po naszych śmietnikach przez cały miesiąc, muszą walać się stare kanapy, rozlatujące się szafy czy połamane fotele? Większość z nas dba o swoje otoczenie nie po to, by jednostki je nie tylko zaśmiecały ale i stwarzały niebezpieczeństwo dla naszych najmłodszych. Zapraszamy do pobrania bezpłatnej aplikacji - EcoHarmonogram, która przypomni o terminach i rodzajach odbioru odpadów. Wystarczy tylko trzymać się terminów ich odbioru.

Dlatego dziwi i irytuje, beztroska i bezmyślność niektórych lokatorów. Naprawdę nikomu nie przeszkadza i nikt nie widzi, że sąsiad zaśmieca nam otoczenie? Pozwalamy, by nasze pieniądze ktoś beztrosko trwonił? Gmina oczywiście posprząta, lecz kosztami dodatkowego wywozu będzie zmuszona obciążyć Zarządców, a oni zapewne mieszkańców bloku.

Jeżeli ktoś nie potrafi korzystać z szerokiego zakresu usług odbioru odpadów, to niech ponosi konsekwencje swojej beztroski. Na takie zachowania nie powinno być zgody.