Bezpieczniej dla dzieci

Bezpieczniej dla dzieci

Boiska szkolne i place zabaw powinny być miejscem bezpiecznym i powinny służyć naszym dzieciom.  Niestety tereny te mają również inne zastosowanie. Dlatego też Burmistrz Miasta Janusz Romaniuk skierował do Mieszkańców Miasta Myszkowa następujący apel.

SZANOWNI MIESZKAŃCY

W związku ze zbliżającym się sezonem wiosennym rozpocznie się  przegląd placów zabaw oraz boisk sportowych na terenach przedszkolnych i szkolnych.
Szkoły i placówki oświatowe należą do specyficznych instytucji, w których przebywa i kształci się znaczna liczba dzieci i młodzieży. Bezpieczeństwo i zdrowie uczniów i wychowanków jest jednym ze statutowych celów i zadań szkoły oraz organów prowadzących. Dlatego apeluję do wszystkich  mieszkańców abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczeństwo Naszych dzieci.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami teren szkoły czy placówki powinien być ogrodzony. Place szkolne nie mogą być miejscem wyprowadzania psów,  wyrzucania śmieci, przechodzenia na skróty czy wieczornych spotkań starszej młodzieży.
W miarę posiadanych środków po raz kolejny będą naprawiane systematyczne niszczone ogrodzenia. Tam gdzie będzie to konieczne studzienki kanalizacyjne zostaną trwale zabezpieczone. Sprawdzimy stan techniczny urządzeń placów gier i zabaw oraz obiektów sportowych. Dołożymy starań aby szkolne boiska były bezpieczne dla użytkowników.

Pamiętajmy, że  od 1 września 2012 r. obligatoryjnie do pierwszych klas  przyjdą również sześciolatki. Trzy lata to niezbyt długi okres na przygotowanie tak małym dzieciom szczególnych warunków do nauki i zabawy, aby czuły się  bezpiecznie w nowym otoczeniu. Wspólnie rozpocznijmy te  starania  już  teraz, tej wiosny.

Burmistrz Miasta Myszkowa