Projekt VAPE

Na terenie Gminy Myszków realizowany jest projekt VAPE - Virtual Air Pollution Experience (pełna polska nazwa “W jaki sposób wirtualne multisensoryczne doświadczenie wpływa na zachowania środowiskowe?”). Projekt ten prowadzony jest przez interdyscyplinarny zespół naukowców Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk, informatyków społecznych z Polsko-Japońskiego Akademii Technik Komputerowych, ekonomistów i badaczy społecznych z Uniwersytetu Warszawskiego oraz badaczy jakości powietrza z Norweskiego Instytutu Badań Jakości Powietrza (NILU). Projekt realizowany będzie przez najbliższe 3 lata i zostanie sfinansowany przez fundusze EOG.

Obecnie poszukujemy ochotników i ochotniczek do udziału w projekcie. Więcej szczegółów oraz ankieta na https://forms.gle/ZQvApW3oK13t9RW87

Projekt ten zajmuje się badaniem jakości powietrza a jego głównym celem jest wypracowanie realnych rekomendacji w celu jego poprawy.

PAŹ