Nowe boisko treningowe na stadionie miejskim

Nowe boisko treningowe na stadionie miejskim

W terminie zakończyliśmy budowę nowego boiska treningowego na stadionie miejskim. Wczoraj piłkarze MKS-u mogli odbyć trening na nowej murawie z czego się bardzo cieszę. Czasy mamy takie jakie mamy, dlatego na oficjalne otwarcia przyjdzie czas. Dla mnie najlepszym prezentem będą dobre wyniki naszych piłkarskich drużyn. Pragnę również, jeszcze raz podziękować Pani Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za wsparcie przy pozyskiwaniu środków - mówi Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak.

Na boisku treningowym o wymiarach 74x115 m została położona sztuczna nawierzchnia, boisko wyposażone zostało w dwie bramki, piłkochwyty, posiada zadaszone siedziska dla zawodników - 17 miejsc oraz 52 siedziska dla widzów, elektroniczną tablicę wyników, kosze na śmieci oraz zestaw monitoringu boiska. Boisko otacza niskie ogrodzenie, zamontowane zostały cztery maszty oświetleniowe.

Gmina wybudowała boisko w montażu finansowym: 1.313.600,00 zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2020 oraz własnych środków w wysokości 1.350.580,00 zł.

LIS