W 102. rocznicę Odzyskania Niepodległośći

W 102. rocznicę Odzyskania Niepodległośći

Bez przemarszów i orkiestry, lecz nie mniej uroczyście minęło święto Odzyskania Niepodległości.

Jak co roku uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele pw. św. Stanisława BM. Ze względu na pandemię, delegacje ograniczyły się do władz państwowych i samorządowych. Niespodziankę przygotował zebranym ks. Proboszcz Jerzy Wachowski, który celebrował mszę świętą, w kazaniu mogliśmy usłyszeć jedno z pięknych przekazów o Ojczyźnie, Papieża Jana Pawła II. Wykorzystując multimedia zobaczyliśmy obrazy z historii Polski i usłyszeliśmy głos Ojca Świętego.

W uroczystościach uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, zastępca Burmistrza Iwona Franelak, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk, Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta, Komendant Powiatowy Policji insp. mgr Marcin Lemański, Komendant Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Sergiusz Wiśniewski. Hołd poległym złożył również Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława BM Jerzy Wachowski. Kwiaty złożyli harcerze, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń. Wszystko  odbyło się w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

102. rocznica odzyskania Niepodległości - 11.11.2020 r. (Ilość zdjęć w galerii: 14)

LIS