Budowa dróg w ul. Klonowej i Sadowej zakończona

Budowa dróg w ul. Klonowej i Sadowej zakończona

Z końcem października nastąpił odbiór robót w ulicach Klonowej, Sadowej i na łączniku. Ta inwestycja wymagała wielu trudnych rozmów i rozwiązań.

W 2015 roku ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi w ul. Klonowej, Sadowej oraz łączniku wraz z budową kanalizacji sanitarnej, deszczowej z przyłączami do posesji, przebudową infrastruktury podziemnej. Wyłoniona w przetargu firma ABS Ochrona Środowiska z Katowic miała czas na realizację dokumentacji do 2016r. W wyniku prowadzonych przez Burmistrza Miasta rozmów i konsultacji społecznych mieszkańcy ulic wybrali jeden z dwóch  przedstawionych projektów. Zaczął się  czas uzgodnień wymaganych do otrzymania pozwolenia na budowę. Ten długi okres był spowodowany najczęściej zmianami właścicieli działek na tych ulicach. Każdorazowo po takiej zmianie, procedura rozpoczynała się niejako od nowa.

We wrześniu 2018 roku Gmina ogłosiła pierwszy przetarg, który nie wyłonił wykonawcy, bowiem ceny jakie zostały zamieszczone w ofertach przekraczały kwotę jaką Gmina przeznaczyła na to zadanie. Rozstrzygnięcie przyniósł drugi przetarg w grudniu 2018, wyłaniający wykonawcę firmę P.U.H. Domax z Boronowa. W lutym 2019 podpisaliśmy z firmą umowę na realizację zadania do 30 października 2020 r.

Ulica Sadowa przed realizacją

W ramach budowy drogi wybudowano ciąg pieszo-jezdny o nawierzchni z kostki betonowej, chodnik, wybudowano kanalizację deszczową i sanitarną z przyłączami do każdej z posesji, przebudowano infrastrukturę podziemną, zgodnie z projektem. Ulice Klonowa, Sadowa wraz z łącznikiem to kolejne wybudowane od podstaw drogi. W ramach inwestycji wybudowano 80 podłączeń kanalizacji sanitarnej.

Ulica Sadowa po realizacji

Ulica Klonowa po realizacji