Aleja Wolności i ul. Krasickiego w projektowaniu

Aleja Wolności i ul. Krasickiego w projektowaniu

Zawarta 3 listopada br. umowa pomiędzy Powiatem Myszkowskim, Gminą Myszków i Gminą Koziegłowy dotyczy wykonania dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi  przebudowy drogi powiatowej, na odcinku 8,5 km od ronda w Postępie (gmina Koziegłowy) do ronda w Mrzygłodzie (gmina Myszków) w  ulicach: Al.  Wolności, Krasickiego, Paderewskiego, Rynek, Krakowska i Zawiercka.

W ramach planowanej inwestycji przewiduje się budowę chodnika, ścieżki rowerowej, miejsc postojowych, udrożnienie rowów przydrożnych. Przebudowane zostaną również obiekty mostowe i mur oporowy. Jednak co najważniejsze dla mieszkańców tych ulic to przebudowa sieci wodociągowej i budowa kanalizacji sanitarnej.

Zgodnie z umową Gmina Myszków ponosi koszty przygotowania dokumentacji projektowej dot. „Budowy kanalizacji sanitarnej oraz budowy i przebudowy infrastruktury w ciągu dróg ul. Al. Wolności i Krasickiego”. Koszt zadania projektowego dla Gminy Myszków to 111.930,00 zł. Dokumentację przygotowuje wybrana w ramach przetargu firma „Gramar” Sp. z o.o. z Lublińca. Cała wartość umowy to 848.700,00 zł. Termin wykonania dokumentacji mija 30 listopada 2021 roku.

LIS