Zgłoś się do projektu VAPE

Zgłoś się do projektu VAPE

Zależy Ci na powietrzu, którym oddychasz? Chcesz dołączyć do Projektu? Zgłoś się już dziś! Poszukujemy ochotników i ochotniczek, którzy chcieliby:
1. Na najbliższe 3 lata bezkosztowo zamontować na swojej posesji elektroniczny czujnik jakości powietrza. Jest to bardzo łatwe i można to zrobić samodzielnie.
2. W ciągu najbliższych 3 lat wziąć udział w sześciu badaniach opinii za pośrednictwem telefonu, Internetu lub listownie (za symboliczne wynagrodzenie).

Aby się zgłosić wystarczy wypełnić krótki formularz klikając w link https://forms.gle/PngE6RwqYz79j4SS7 lub skanując kod qr z poniższego plakatu.

W ramach Projektu VAPE na terenie miasta zainstalowane zostały już pierwsze czujniki, a finalnie ma ich być 100 (sprawdź jakośc powietrza w naszym mieście). Zostaną rozmieszczone na terenie całego miasta zarówno na prywatnych posesjach jak i na infrastrukturze miejskiej. Dzięki temu użytkownicy w czasie rzeczywistym będą mogli sprawdzić poziom zanieczyszczeń.

Zanieczyszczenie powietrza to jedno z największych wyzwań - w niewidzialny sposób wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w obecnej sytuacji w której wszyscy, w niezamierzony sposób się znaleźliśmy – COVID-19 powoduje problemy z układem oddechowym, często w trwały sposób go uszkadza. Najnowsze badania pokazują, że smog sprzyja ciężkiemu przebiegowi COVID-19. Tym bardziej powinno nam zależeć na dostępie do świeżego powietrza, nie z butli tlenowej, a z naszego środowiska. Bardzo cieszy nas zaangażowanie mieszkańców, wciąż przybywa nowych zgłoszeń i przygotowujemy drugą turę montażu sensorów.

LIS