ARiMR płaci za chryzantemy

ARiMR płaci za chryzantemy

Ruszyła wypłata rekompensat dla posiadaczy chryzantem, którzy z powodu pandemii koronawirusa i nakazu zamknięcia cmentarzy we Wszystkich Świętych nie mogli sprzedać kwiatów. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała im do tej pory łącznie prawie 8,5 mln zł. Pieniądze trafiły na kont bankowe ponad 700 wnioskodawców.

O pomoc finansową do ARiMR w łącznej kwocie prawie 86,6 mln zł wystąpiło ponad 5,3 tys. producentów i sprzedawców chryzantem.  Złożyli oni wnioski o rekompensaty za ponad 7,3 mln sztuk roślin. Wysokość wsparcia wynosi 20 zł za chryzantemę w doniczce oraz 3 zł za kwiat cięty.

Rekompensaty wypłacane są tym posiadaczom chryzantem, którzy do końca listopada wywiązali się z obowiązku dostarczenia do Agencji pokwitowań za przekazanie kwiatów do wykorzystania, jak i do utylizacji. Pieniądze trafią na ich konta do końca tego roku.

Więcej informacji o programach wsparcia oferowanych przez ARiMR na stronie www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji.

Informacja prasowa ARiMR

GRU