Radni nie chcą - remontu przedszkola i drogi nie będzie

Radni nie chcą - remontu przedszkola i drogi nie będzie

Nie będzie  budowy drogi dojazdowej do Przedszkola Nr 2 na Mijaczowie i nie będzie remontu ściany budynku.  Obiekt wymaga interwencji i nakładów w postaci naprawy pokrycia dachowego, wykonania wentylowanej izolacji ściany zewnętrznej, wykonania drenaży wzdłuż ściany.

Budowa drogi nie tylko wiąże całe przedsięwzięcie, ale również zapewnia bezpieczeństwo dzieciom i rodzicom. Niestety, wniosek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji, której przewodniczy Małgorzata  Kłósek negatywnie zaopiniowała wniosek Burmistrza J. Romaniuka, proponując w zamian, by 90 tys. (koszt drogi do przedszkola 110 tys.) przeznaczyć na wytyczenie drogi przy OHP na osiedlu przy ul. Krasickiego.  Inicjatywa tak w ogóle słuszna ale dlaczego akurat tam? Wszak w mieście takich potrzeb jest ogrom, a dróg do remontu cała masa.