Nabór uzupełniający na wymianę pieca węglowego

Nabór uzupełniający na wymianę pieca węglowego

Informujemy, że od dnia 11 stycznia 2021 r. ruszył nabór uzupełniający do projektu pn. „Wymiana systemów grzewczych c.o. na systemy ekologiczne w formule grantowej w Gminie Myszków” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Działanie 4.3.4. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

Celem projektu jest zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza w związku z procesami spalania paliw stałych w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Myszków. Projekt zakłada wymianę starych pieców węglowych na piece zasilane gazem lub biomasą (np. pellet). Maksymalna kwota grantu na realizację inwestycji, jaką można uzyskać wynosi 8.100,00 zł. Uczestnikiem projektu może być osoba fizyczna, niedziałająca jako przedsiębiorca w miejscu instalacji nowego źródła ciepła, posiadająca prawo własności bądź współwłasności nieruchomości. Wymiana źródła ciepła w ramach projektu może być przeprowadzona wyłącznie w budynkach spełniających minimalne wymogi efektywności energetycznej.

Regulamin oraz deklaracja uczestnictwa w projekcie dostępne poniżej. Informacji udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta pod numerem telefonu 34 313-26-82 wew.145.

STY