"Czyste powietrze" - punkt przyjmowania wniosków w urzędzie

"Czyste powietrze" - punkt przyjmowania wniosków w urzędzie

Od 1 lutego w Urzędzie Miasta Myszkowa działa punkt przyjmowania wniosków w ramach rządowego programu "Czyste powietrze".

Punkt jest czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 9:00-11:00. Prosimy o wcześniejsze umówienie się pod numerem telefonu 34 313 26 82 wew. 163 lub 165.

CZYSTE POWIETRZE
PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI:
RZĄDOWY PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

1. Dotyczy wyłącznie budynków jednorodzinnych  z  uregulowanym stanem prawnym i oddanych do użytkowania.
2. Dotyczy wyłącznie osób z określonym poniżej dochodem.

Wniosek o dofinansowanie składa właściciel nieruchomości lub jeden ze współwłaścicieli nieruchomości.

Do złożenia wniosku i uzyskania dofinansowania kwalifikują się wnioskodawcy:
(wniosek elektroniczny  wnioskodawca składa sam bezpośrednio do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, w Urzędzie Miasta w Myszkowie można złożyć wniosek w wersji papierowej)
Dochód wykazuje wnioskodawca czyli właściciel/współwłaściciel składający wniosek.
Podstawą do stwierdzenia dochodu jest PIT za ostatni rok kalendarzowy.

2) - których dochód wynosi dla:
- gospodarstwa wieloosobowego - dochód miesięczny netto do 1.400,00 zł w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa
- gospodarstwa jednoosobowego - dochody miesięczne netto do 1.960,00 zł w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa
wówczas kwalifikuje się do PODWYŻSZONEGO POZIOMU DOFINANSOWANIA
(mieszkaniec współpracuje z Urzędem Miasta Myszkowa w sprawie złożenia którejkolwiek formy wniosku tj. elektronicznej lub papierowej)
Podstawą do stwierdzenia dochodu jest zaświadczenie o dochodach wydane przez MOPS w Myszkowie.

Więcej o programie "Czyste powietrze" - kliknij tutaj.

LUT