Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Myszków Rozwija możliwości

miastomyszkow.pl

Mapa

strony

Aktualności

Wiosenne porządki w przejściu ?

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wiosenne porządki w przejściu ?

W piątek 31 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli PKP i Urzędu Miasta dotyczące estetyki i bezpieczeństwa w przejściu podziemnym. Obiekt należy do Polskich Kolei Państwowych, a że nie zawsze był on odpowiednio „doglądanych” przez właściciela, stąd interwencja Miasta. 

Już od dłuższego czasu trwa wymiana korespondencji między  Urzędem, a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Zakład Linii Kolejowych w Częstochowie. Piątkowe spotkanie, w którym uczestniczyli Helmut  Klawis z-ca  Dyrektora. ds. technicznych Zakładu Linii Kolejowych, Stefan Maruś inspektor ds. obiektów inżynieryjnych, Marek Mizera z-ca Naczelnika Sekcja Eksploatacji. Strona Miasta była reprezentowana przez st. strażników Andrzeja Kaprala i Jarosława Płaczkowskiego. 

Rezultatem rozmów był spisany protokół, w którym zapisano wykonanie wymiany uszkodzonych okien i umycia pozostałych, usunięcia napisów z części kamiennej, pomalowania balustrad oraz naprawy uszkodzonych elementów na schodach. Rozmawiano także o współfinansowaniu  monitoringu, ale takie decyzje musi podjąć Rada Miasta. 

„Dobrze, że nareszcie doszło do konkretnych rozmów. Przedłużająca się korespondencja, mimo wszystko nie wnosiła wiele do sprawy. Dobrym pomysłem jest monitoring. Samo pomalowanie ścian i naprawa uszkodzonych elementów załatwia sprawę, ale na krótko. Straż Miejska czy Policja niestety nie upilnują „twórców”, a nasilenie się ruchu przy zamknięciu wiadukty spowoduje, że będzie to jedyny szlak komunikacyjny. Dlatego też monitoring jest nie tylko zasadny, ale wręcz niezbędny”-
mówi rzecznik UM Małgorzata Kitala - Miroszewska.  Prace mają się zakończyć ostatniego maja.

23

WRZ

2014

1882

razy

czytano

1702/2709

miastomyszkow.pl

Zdjęcie: Miasto Myszków z lotu ptaka.
Logo serwisu.
Zdjęcie: Galeria filmów.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Urząd Miasta Myszków
Zdjęcie: Galeria zdjęć.

Galeria filmów

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Newsletter

Ukryj moduł.